Bezpieczny ogród dla dziecka

Jak wiemy nasz ogród to miejsce, gdzie wszyscy lubią przebywać. Zawsze jest on ciekawy zwłaszcza dla naszych dzieci. Każdy właściciel naszego ogrodu, w którym często przebywają małe dzieci, musi przede wszystkim zwrócić uwagę na wiele szczegółów i elementów, aby nie stanowiły one zagrożenia. Pierwszym najważniejszym elementem jest ogrodzenie naszej całej posesji czy też ogrodu. Musi być ono bardzo szczelne, a w momencie, gdy dzieci bawią się na świeżym powietrzu nasza bramka musi być zawsze zamknięte. Jeśli mamy gospodarstwo rolne to szczególnie ważne jest, aby część gospodarcza była niedostępna dla małych dzieci. Elementy ogrodzenia nie mogą być zakończone ostrymi prętami ani drutem kolczastym.

Kolejne etapy, by nasz ogród był bezpieczny

Nasze oczka wodne o głębokości większej niż 0,5 metra mogą być niebezpieczne dla dzieci bawiących się w naszym ogrodzie, dlatego należy raczej zrezygnować z takiego elementu ozdobnego. Stawianie płotków i rozciąganie siatek wokół zbiornika może dodatkowo pobudzać ciekawość naszych maluchów. Jeśli zbiornik wodny już jest w ogrodzie, to nie pozostaje nam nic innego jak stała opieka nad dziećmi. Niektóre nawet popularne rośliny mogą stwarzać niebezpieczeństwo, szczególnie dla maluchów, które lubią wszystko wkładać do buzi. Często rośliny zawierają w swoich tkankach substancje trujące. Najlepiej jest nie mieć takich roślin w ogrodzie, a jeżeli już są, to powinny być posadzone w miejscu trudno dostępnym dla dziecka.

Rośliny bardzo niebezpieczne

Pierwszą taką rośliną jest bieluń jest to roślina pokroju krzaczastego, często uprawiana w dużych pojemnikach, bezpieczny-ogrod-dla-dzieckanajwiększą ozdobą rośliny są duże lejkowate kwiaty, pojedyncze lub pełne o kształcie trąbkowym, liście są dość duże. Kwiaty w godzinach wieczornych bardzo często wytwarzają intensywny zapach. Kolejną rośliną jest wawrzynek to jeden z najwcześniej kwitnących krzewów ozdobnych, często już w lutym lub marcu wytwarza różowe, pięknie pachnące kwiaty. Latem na krzewie pojawiają się czerwone, kuliste owoce, które mogą swym wyglądem zachęcać do zjedzenia, a w rzeczywistości są trujące.

 

You may also like...

5 Responses

  1. brano pisze:

    Przy małych dzieciach to ja jednak oczko wodne bym sobie odpuścił, no chyba że wasze dzieci bawią się cały czas pod waszą opieką. Co do roślin – odradzam np. róże które chciały zerwać nasze dzieci i się mocno przez nie ukuły. Ogólnie szukajcie rozwiązań przy których nie ma żadnego ryzyka. Wiem, że wcale nie jest o to łatwo, ale też bez przesady – da się.

  2. adamski pisze:

    Radzę tą część gdzie macie posadzone kwiaty, oddzielic niewielkim drewnianym płotkiem i wtedy to będzie miało sens, bo dziecko wam tego nie zniszczy, a jednocześnie nie będzie narażone na niebezpieczeństwo. Poza tym wiadomo – wszystkie meble ogrodowe powinny być pozbawione wad, wystających drzazg, tak żeby dziecku nie mogła stać się krzywda. Pracy jest sporo, ale przecież chodzi o dzieci…

  3. miloszik pisze:

    Zwracajcie uwagę na drzewa, rośliny, płotki, ale również meble ogrodowe – czy na pewno są idealnie wykończone. Weryfikujcie czy dane elementy placu zabaw są rzeczywiście sugerowane dla dziecka w takim wieku – jeśli nie, to radzę na razie ten element złożyć i poczekać, bo to nie tylko ryzyko problemów ze zdrowiem dziecka, ale ogólna odpowiedzialność za niedopatrzenie z waszej strony.

  4. mizarian pisze:

    Należy zabezpieczyć w zasadzie wszystko co może być niebezpieczne dla dzieci. Mowa zarówno o kwiatach, drzewach, jak również płotkach czy kamieniach. Musicie myśleć za swoje dziecko. W zasadzie najlepiej aby ogródek stanowił jedną wielką polanę i dziecko miało tam wspaniały, zielony wybieg…

  5. pikam pisze:

    Zwracajcie również uwagę na ławki. Nie zauważyliśmy, że ławka nie była idealnie wykończona i mieliśmy później spory problem. Tak więc radzę wszelkie meble bardzo dokładnie obejrzeć, a tym bardziej jeśli robiliście je sami, bez posiadania stosowanych narzędzi. Jednak takie prace wymagają mega precyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>