Jaki domek ogrodowy dla dziecka

Domek ogrodowy dla dziecka jest jego ukochanym miejscem. To w nim ukrywa się w chwilach smutku, tam bawi się, czyta, spotyka z rówieśnikami. Domek ogrodowy to miejsce magiczne. Może być zwykłym tanim namiotem za 50 złotych, może być domkiem z drewna za 500-1000 złotych, może być także wykonany z plastiku, metalu oraz połączenia kilka różnych materiałów. Nawet dachówka bywa kładziona na takim ogrodowym domku dla dzieci.

Ile kosztuje domek?

Ogrodowy domek dla dziecka kosztuje co najmniej kilkaset złotych. Można kupić gotowy domek dla dzieci, można zamówić jego wykonanie u stolarza czy innego specjalisty, można postawić namiot i tam urządzić domek ogrodowy dla naszejdomek-z-drewna pociechy. Ważne, aby domek był wygodny, miał w środku stół i krzesła, mały tapczan także nie zawadzi. Tam dziecko powinno czuć się niczym w prawdziwym domu – miło, bezpiecznie oraz pewnie. Bez takiego domku nie ma dobrego relaksu ani odpoczynku w przydomowym ogrodzie.

Gdzie kupić domek ogrodowy dla malucha?

Domek ogrodowy dla malucha można kupić w marketach, supermarketach oraz specjalistycznych sklepach. Zawsze sprawdza się gwarancję, rodzaj materiałów oraz producenta. Nie zaleca się kupowania domków wyprodukowanych w Chinach, bo są tanie, ale bywają wykonane z trujących składników. Dlatego lepiej obejrzeć wiele domków i kupić najbardziej odpowiedni dla pociechy.

Podsumowanie

Domek ogrodowy jest miejscem zabawy i nauki. Warto wykorzystać domek do nauczenia jak powinno się żyć w domku, sprzątać go i dbać o niego. Taka zabawa w dom w ogrodowym domku jest godna polecenia. Nie wolno wyręczać dziecka w porządkach i dbałości o domek. To maluch ma się uczyć poczucia odpowiedzialności i wiedzieć, że ma określone obowiązki związane z domkiem, jego sprzątaniem i dbaniem o domek. Jeśli jest to namiot to dbałość o niego również spada na malucha, na nikogo innego. Zatem domek ogrodowy jest cenną lekcją odpowiedzialności i dojrzałości dla każdego dziecka. Powodzenia w aranżacji najlepszego domku dla każdego malucha.

You may also like...

5 Responses

 1. brano pisze:

  Domek ogrodowy dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny, ale też odpowiednio duży, tak aby faktycznie dało się w nim normalnie bawić. Nasze dzieci zawsze bawią się w kilka osób. Domek powinien być drewniany, ale trzeba sprawdzić czy to drewno jest dopracowane. I oczywiście najlepiej jeśli to będą wysokiej jakości domki od polskich producentów, a nie sprowadzone z Chin….

 2. adam baryza pisze:

  Często oferowane są plastikowe domki ogrodowe, ale one nie są wieszane wysoko, nie są gdzieś umieszczane, tylko leżą na ziemi – też dobre rozwiązanie i dużo tańsze niż np. drewniany domek dla dzieci. Jeśli już chcecie kupować domek, to lepiej w zestawie z placem zabaw. Koszt będzie dosyć wysoki, ale to przecież będzie atrakcja na lata.

 3. kardelam pisze:

  Domek powinien być wykonany z drewna. Bardzo duże znaczenie ma jakość wykonania – chodzi o bezpieczeństwo dziecka. Sprawdzajcie wykończenie okienek – tak często będą pojawiały się rączki. Zwracajcie również uwagę na inne kwestie – kolorystykę, wielkość domku, tak żeby dzieci mogły sie tym bawić przez kilka dobrych lat.

 4. jutan pisze:

  Pierwszą i kluczową kwestią jest bezpieczeństwo. Sprawdzenie czy domek jest idealnie wykończony. Zweryfikujcie czy nie składa się z elementów, które mogą być niebezpieczne. Domek powinien być wykonany zgodnie z obowiązującymi normami. Najlepiej jeśli będzie posiadał jakieś dodatkowe akcesoria do środka, ewentualnie może być elementem placu zabaw.

 5. adam blisiak pisze:

  Domek jako element zestawu i oczywiście bezpieczny. Piaskownica nie musi być w zestawie – nawet lepiej jeśli będzie ona docelowym miejsce zjazdów dziecka ze zjeżdżalni. Zazwyczaj piaskownice będące elementem placów zabaw są bardzo małe. Tak więc w zestawie minimalizm, a ewentualnie dołożenie do tego wybranych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>