Rodzaje basenów ogrodowych – krótki poradnik

Basenów ogrodowych obecnie na rynku jest całkiem sporo: duże, małe, w różnych kształtach, kolorach oraz wzorach. Całe spektrum takich basenów można znaleźć na polskim rynku. Baseny dmuchane, rozporowe i stelażowe – te trzy rodzaje są najczęściej kupowane. Najbardziej znane są oczywiście baseny dmuchane – lekkie, możliwe do składania i przenoszenia. Ulubiona zabawka dzieciaków i dorosłych w letnie dni. Wspaniała frajda dla całej rodziny. Baseny rozporowe wyprodukowane są z PVC, lekkie i można je składać oraz rozkładać. Baseny stelażowe natomiast kosztują od 500 do 1000 złotych, rozkłada się je na cały sezon. Dlatego są one mniej popularne, bo stoją cały czas, a wodę należy wymieniać często, aby można było cieszyć się kąpielami w świeżej wodzie. Nikt przecież nie chce kąpać się w wodzie zabrudzonej.

Ile kosztują baseny ogrodowe?

Ogrodowe baseny kosztują od 200 do 5000 złotych. Najtańsze baseny dostępne są na allegro albo na e-bay czy też w podobnych serwisach. Jednak należy zachować ostrożność przy zakupie takiego właśnie basenu.

Ogrodowe baseny całoroczne

Innym typem basenów są baseny całoroczne, trwałe i bardzo drogie, kosztują około 10 000 złotych. Można je kupić i postawić na cały długi rok w ogrodzie. Mają one solidną konstrukcję, wyposażone są w filtry i bardzo stabilne. Stawia się je pod gołym niebem, co stanowi pewną niedogodność. Baseny kryte są jeszcze droższe, a ich ceny mogą osiągać nawet 50 000 złotych, dlatego niewiele polskich rodzin buduje takie właśnie baseny.

Podsumowanie jest niezbędne

Baseny są niezbędne, dlatego warto wybrać je starannie, nie kupujmy pierwszego lepszego basenu. Nie oszczędzajmy na relaksie dla całej rodziny. Jeśli nas stać to kupmy basen stelażowy lub zamówmy realizację basenu całorocznego. Na pewno jest to dobre oraz bardzo efektywne rozwiązanie. Skoro kogoś stać na budowę domu to przyda się i basen w ogrodzie. Nie jest to fanaberia, lecz inwestycja w relaks i odpoczynek dla wszystkich domowników.

You may also like...

3 Responses

  1. abramek pisze:

    Najlepiej wybrać basen rozporowy bo taki będzie najbardziej trwały i będzie nadawał się do użytkowania przez wszystkich domowników. Oczywiście to minimum kilka tysięcy zlotych, ale basen będzie już wysoki, z drabinką, będzie można na nim korzystać z akcesoriów do wody. Taki basen i tak stoi tylko w sezonie. Minusem jest to, że cała roślinność znajdująca się pod nim zostanie całkowicie zniszczona..

  2. paciam pisze:

    Tylko jaki sens zastosowania mają w polskich realiach baseny całoroczne, skoro tak na prawdę można z nich korzystać przez kilka tygodni w roku? A nawet te kilka tygodni to już dużo. To już chyba lepiej kupić normalny basen rozporowy, który będzie się chowało poza wakacjami, a na co dzień lepiej chodzić po prostu gdzieś na basen w mieście.

  3. kampan pisze:

    Basen rozporowe wcale nie są drogie – kupuje się je za kilka stówek, a wystarczą nawet pod kilka osób. Na spokojnie możecie się w nich bawić razem z dziećmi. Są dmuchane, wymagają też moim zdaniem zabezpieczenia gruntu, tak żeby nie można było łatwo ich przebić. Wymagają zabezpieczenia na noc – bo raczej nikomu nie chce się ich każdego dnia dmuchać ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>