Zamki ogrodowe dla dzieci

Każdy w swoim życiu myślał by kiedyś swój ogród przyozdobić w coś wyjątkowego, czego nie można tak po prostu kupić w markecie, a każdy dekorator ogrodów, rozkładał ręce. Zwykły krasnal ogrodowy wydaje nam się bezguściem, a drewniany most przerzucony nad dwumetrowym stawem przerostem formy nad treścią. Wiele firm pomyślało o nas i naszych dzieciach, proponując nam coś nowego. Miniaturę zamków dla dzieci, wedle opisu z dowolnej baśni. Zamki tego typu kochają wręcz nasze dzieci do tego należy dodać, że tego typu budynki upiększają nasze ogrody. Zamki te wedle życzenia mogą być wyposażone w zwodzony most, fosę, brukowany dziedziniec, oświetlenie, a nawet wartowników z epoki. Czasy wykonania takiego domku nieraz wynosi kilkanaście tygodni, no ale to w końcu absolutnie indywidualna, ręczna robota. Zamki wykonywane w 70 procentach z odpadków, ścinków i drewna.

Domki zamkowe – ozdobią twój ogród

Z powodzeniem można powiedzieć, że zamki dziecięce spełniają rolę małej architektury ogrodowej , mogą ozdobić zamki-ogrodoweogród, skwer, teren przed hotelem czy restauracją jak również przestronne wnętrza. Zamki te wykonane są na bazie zbrojonego drewna, po czym nieraz na zewnątrz oklejane są kamieniem naturalnym, wapieniem oraz piaskowcem. Dachy pokrywane są dachówką lub innym typem drewna, w niektórych wypadkach wykorzystywany jest naturalny łupek niegdyś używany właśnie do pokrywania dachów. Wykorzystany do produkcji zamków kamień jest obrabiany ręcznie, wszystko po to, by nasz zamek prezentował się znakomicie, a do tego żeby nasze maluchy były szczęśliwe. Jeśli chcemy zorganizować dla naszego dziecka urodziny, a może chcemy urozmaicić wakacyjny weekend, to zamek tego typu będzie idealnym wyjściem. Teraz możemy zakupić, stworzyć lub wypożyczyć ogrodowy zamek do skakania i zjeżdżania. Zjeżdżalnia taka jest idealną formą dla naszych pociech. Lekka konstrukcja tego zamku oraz ułatwia częste i bezproblemowe korzystanie z niego w czasie zabawy grupowej w przydomowym ogródku.

You may also like...

5 Responses

 1. antakes pisze:

  Przyznaję – zamek był jednym z lepszych zakupów jakich dokonaliśmy. Organizowaliśmy w wakacje urodziny naszego dziecka na podwórku. Miały tam mnóstwo zabawek, wiele atrakcji, bawiły się. A jeśli chodzi o same zamki, to sami starajcie się dopilnować czy na pewno są wyszlifowane, tj. czy nie powierzchni drewnianej nie ma elementów przez które dzieci mogą się skaleczyć.

 2. ambako pisze:

  Zamki zdecydowanie w połączeniu z większym zestawem atrakcji dla dzieci. Wiadomo, że w samym zamku również się pobawią, ale przecież ten zestaw można sensownie uzupełnić. Dobrym rozwiązaniem będzie jakaś huśtawka, mostki, piaskownica, niewielki tor wspinaczkowy – to też rozwija fizycznie dzieci i sprawia, że zwyczajnie mają co robić.

 3. miczels pisze:

  Zgadzam się z zamkiem plastikowym – niższy koszt i znacznie bardziej bezpieczne rozwiązanie. Kolejna kwestia to fajne kolory, możliwość zakupu dużego rozwiązania przy niższym koszcie, ale już takiego zamku nie ustawicie wysoko, w ramach placu zabaw. Tutaj zastosowanie mają już wyłącznie rozwiązania drewniane. Plastikowy domek znajdzie zastosowanie wyłącznie na powierzchni ziemi i tutaj będzie gwarantował bezpieczeństwo.

 4. ambozia pisze:

  Im bardziej rozbudowany tym lepiej, ale oczywiście najważniejsze, żeby był bezpieczny. Jeśli będziecie kupowali cały zestaw to zwróćcie uwagę na to, dla jakiego wieku jest on sugerowany. Jeśli od 5 lat, to trudno żeby bawiło się tam dziecko mając 3 lata. Ktoś jasno uzasadnił dlaczego ten plac zabaw jest dla takich dzieci. Zrobicie inaczej to narazicie je na niebezpieczeństwo.

 5. haciak pisze:

  Zamek jak najbardziej, aby tylko elementów zestawu było jak najwięcej – dzieci uwielbiają takie atrakcje, można posiedzieć, pobawić się, my organizowaliśmy na takich zasadach spotkania z koleżankami, urodziny. Duża oszczędność, zakładając oczywiście, że akurat traficie na odpowiednią pogodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>